Psikolog Desteği

Ücretsiz Servis

Ücretsiz Eğitim

Ücretsiz Değerlendirme

Detaylar

Yer

Mucize Hayatlar

Süre

1 Saat

Eğitim

Birebir

Psikolog en temel tanımıyla üniversitelerin 4 yıllık psikoloji bölümlerinden mezun, insan davranış ve bilişsel süreçleriyle ilgili çalışmalar yürüten kişidir. Psikologların birçok çalışma alanı vardır ve bir çalışma alanı da özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleridir. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde psikologlar çocuğun öğrenmeye hazırlık sürecindeki sosyal ve bilişsel gelişimine destek olma, aile eğitimleri düzenleme, çocuğun okulu ile iş birliği kurma, çocuk ve aile arasındaki ilişkinin kuvvetlenmesi için çalışma gibi görevler üstlenir.

 

Öğrencilerimizin sorumluluk alma, grup içinde aktif rol alma, işbirliği yapma gibi becerilerinin gelişmesini önemsiyoruz ve bunun için grup dersleri düzenliyoruz. Bu sayede hem keyifli vakit geçirmelerini hem de sosyal hayat becerilerinin gelişmesini sağlıyoruz.

 

Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimizle yaptığımız bireysel görüşmeler görevlerimizin en önemli kısmını oluşturuyor. Bu bireysel görüşmelerin içeriğini çoğunlukla sosyal hayatta karşılaştıkları iletişim sorunları, kendilerini farklı hissetmelerinden kaynaklı özgüven eksikliği, dikkat eksikliği, bellek güçlükleri, derslere yönelik motivasyon oluşturuyor. Kısacası öğrencilerimizin hem eğitim hayatına hem de sosyal hayata hazır olmaları için psikolojik destek sağlıyoruz.

Kurumumuzda Psikolog Desteği ile Hedeflerimiz